Nejčastější otázky

 

Jak zjistím, jestli právě k mému pohonu lze iQGSM-R1 připojit?

Odpověď: Náš GSM klíč iQGSM-R1 byl navržen jako univerzální, připojitelný ke všem běžným pohonům. Zatím jsme se nesetkali s pohonem, na který by nešel náš GSM klíč napojit. V případě, že si nejste jisti, nebo potřebujete poradit, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme (KONTAKT). 


Jak je zaručena bezpečnost ovládání, když se jen prozvání?

Odpověď: iQGSM provede povel pouze v případě, že zná volající telefonní číslo. Neznámá čísla jsou ignorována.
Číslo oprávněné ovládat iQGSM-R1 se nejprve uloží do paměti zařízení. Do paměti se čísla ukládají velmi jednoduše - pouhým stlačením talčítka nebo dálkově pomocí sms příkazu. Názorně to jde vidět na našem videu: Odkaz na video ZDE.


Jaké jsou náklady na provoz? Kolik mě bude stát otevření brány, když použiji Váš GSM klíč?

Odpověď: Samotné ovládání je zdarma, protože pouze prozváníme, hovor není vyzvednut. Náklady na provoz jsou tedy pouze v podobě udržovacích poplatků za SIM kartu. Nejlepší je zvolit některý z paušálních tarifů, ale lze použít i tzv. předplacené SIM. U předplacených karet vyžadují něktěří operátoři např. 1x za rok dobít kredit, aby byla SIM karta dále v provozu. Např. u SIMky KAKTUS (mujkaktus.cz) stačí dobít 50,-Kč 1x za rok. Tuto SIM máme i v naší nabídce.


Můžu zároveň s Vašim GSM klíčem iQGSM-R1 používat i stávající dálkové ovladače? 

Odpověď: Náš GSM klíč je navržen tak, aby nenarušil ani nijak neomezoval funkce stávajících zařízení. Takže vše, co máte připojeno k Vašemu pohonu, ať už dálkové ovladače, externí tlačítka - vše zůstává plně funkční.


Budu instalovat pohon vjezdové brány a chtěl bych jej ovládat mobilem. Co pro to mám udělat?

Odpověď: Zakupte si naše zařízení iQGSM-R1 a předejte montážní firmě, která Vám bude bránu instalovat. Jednoduše připojí naši krabičku na řídící jednotku pohonu. Můžete se podívat na naše video, kde je to názorně předvedeno. Video se sice týká konkrétního pohonu, ale postup je i u dalších pohonů obdobný. Odkaz na video ZDE.


Mám elektrická garážová vrata s pohonem BFT Tiziano B GDA 250 SO1. Je možné k nim připojit váš GSM klíč?

Odpověď: Náš GSM klíč lze připojit snad ke všem existujícím pohonům :-) Ať už během instalace pohonu nebo k již naistalovaným. U výše uvedeného typu připojíte napájení iQGSM na svorkovnici pohonu, svorky číslo 10 a 11. Výstup GSM klíče potom na svorky 3 a 4 (START). Na polaritě nezáleží - jak napájení tak výstup našeho iQGSM-R1 jsou univerzální. Taková instalace je otázkou pár minut. Kdyby se přecejen objevily potíže nebo nejasnosti, volejte, jsme tu pro Vás.


Jakou SIM kartu s jakým tarifem mám do zařízení použít?

Odpověď: Lze použít libovolnou SIM kartu běžné velikosti. Tarif může být libovolný, iQGSM stačí, když přijímá volání a sms. Nejlépe je zvolit nějaký nejlevnější paušální tarif (nemusíte se starat o udržení platnosti kreditu), ale může být i klasická předplacená SIM (zde je potřeba jen hlídat občasné obnovení kreditu). V ČR je opravdu široká nabídka tarifů. Přehledně seřazeno např. na webech: www.ifon.cz,  www.usetreno.cz , www.srovnanioperatoru.cz ... Abychom Vám to usnadnili, zařadili jsme do nabídky SIM karty KAKTUS (www.mujkaktus.cz) - pro udržení této předplacenky stačí dobít 1x za rok 50,-Kč.


Mám starší Nokii a chtěl bych jednoduše ovládat bránu, abych nemusel pokaždé hledat číslo v seznamu a pak jej vytáčet. Jak to mám udělat?

Odpověď: Je to velmi snadné. Každý telefon, i ten nejstarší, má možnost zrychlené volby čísla. Stačí si například pod tlačítko "2" (písmeno B jako brána) uložit telefonní číslo brány. Pak jen stlačíte a telefon jej vytočí.


Mám iPhone a chtěl bych iQGSM-R1 ovládat přes aplikaci , jakou mi doporučíte?

Odpověď: Je to podobné jako u předchozího dotazu. V iPhone, stejně tak v každém dalším chytrém telefonu, jsou možnosti zrychlené volby. U iPhone jsou to Oblíbené kontakty. Nebo můžete stáhnout libovolnou aplikaci pro zrychlenou volbu - je jich mnoho. Pro iPhone např. Speed Dial nebo iSmart Dialer ... a desítky dalších. Podobně je tomu u dalších operačních systémů (Android, Windows).


Je při instalaci zařízení iQGSM požadována odborná montáž?

Odpověď: Naše zařízení iQGSM jsou instalačně velmi jednoduchá, stačí připojit 4 dráty k řídící jednotce pohonu. Takže to zvládně každý, kdo alespoň trochu rozumí elektrice. Záleží však na situaci a typu připojení. Možností je velmi mnoho. Pokud je třeba připojení do jiného zařízení, systému, nebo dokonce zapojení stykače a silové části 230V, zde je již kvalifikovaný odborních důrazně doporučen a to zejména z bezpečnostních důvodů. Ale díky jednoduchosti, je dílo hotovo doslova za pár minut. Například připojení na běžný pohon garážových vrat, na svorky START a napájení 24V st. je otázka pěti minut, uložení čísla pak zabere pár vteřin ... Nepřipojujete počítač, neinstalujete software, žádná konfigurace. Názorně to jde vidět na našem videu: Odkaz na video ZDE.


 

 Pokud máte libovolný dotaz, použijte prosím níže uvedený formulář. Odpovíme Vám v nejkratším možném čase.

 


Kontaktní formulář pro rychlý dotaz:
Provozovna

TFE elektronika s.r.o.
náměstí Svobody 1509
696 81 Bzenec

+420 731 115 151
obchod@tfe.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím