Nejčastější otázky

Naše GSM klíče jsou velmi oblíbené pro svoji spolehlivost a jednoduchost připojení i ovládání. Protože jsme firma, která je nejen vyvíjí, ale i vyrábí, dokážeme vám odborně poradit a pomoci. Jak před nákupem GSM klíče, tak i během používání. 
Na této stránce zveřejňujeme vaše nejčastější otázky a odpovědi týkající se výrobků iQGSM. Věříme, že vám mohou pomoci při řešení některých situací.
Děkujeme za vaše dotazy i za zájem o naše výrobky.


K zařízení jsem dostal SIM kartu Kaktus zdarma, ale po vložení do zařízení mi nefungují sms (zařízení neodpoví na Info sms "1234 Info").

Odpověď: pravděpodobně jste SIM kartu MujKaktus neaktivoval. Jak je uvedeno v návodu u SIM karty, před prvním použitím je třeba ji vložit do libovolného telefonu a uskutečnit první volání. Tím se SIM aktivuje (registruje v síti) a je možné ji plnohodnotně používat.


Je nějaký manuál, jak připojit váš GSM klíč?

Odpověď: Ano, ZDE na tomto odkazu naleznete obecný popis, jak lze připojit GSM klíč iQGSM k pohonu brány nebo garážových vrat.


Používám váš GSM klíč již delší dobu bez problémů a najednou přestal fungovat. Nemohu se dovolat (nedostupný) a bliká červená LED. Čím to může být?

Odpověď: Překontrolujte si SIM kartu, pokud se jedná o dobíjecí SIM, pravděpodobně nemáte kredit nebo je SIM odpojena (expirace při nedobití kreditu včas). Pro ověření doporučujeme SIM vložit do běžného mobilu a ověřit, že se na ni dá dovolat. Doporučujeme používat SIM karty Kaktus, u kterých stačí dobít 1x za rok 50,-Kč. Provoz GSM klíče tedy může být velmi levný, stačí pouhých 50,-Kč/ročně. Zatím jsme nenašli na trhu službu, která by byla levnější. Ani paušál, ani datový tarif (k 12.8.2020).


Mám připojen váš GSM klíč a stále mi bliká zelená LED, nemůže se zasíťovat. Čím to může být?

Odpověď: pravděpodobnou příčinou je špatné napájení, tedy "měkký" napájecí zdroj, který nedokáže dát impulsní proud dostatečný pro síťování (vysílání) GSM.
Tento špičkový odběr je velmi krátký, trvá je několik desítek milisekund, ale zdroj musí být pro tyto špičky dimenzován, jinak dochází k poklesu napětí, resetu zařízení a k opakování síťování. Projevuje se to opakovaným blikáním zelené LED (síťování).
Pokud je GSM klíč napojen na pohon, překontrolujte si, zda skutečně svorky, ze kterých GSM klíč napájíte, jsou určeny pro napájení externích zařízení. Nestačí multimetrem najít "nějaké" svorky, kde je "nějaké" napětí. Musejí být určeny pro napájení a dostatečně dimenzovány (při 24V stř. stačí 200mA).
Pokud GSM klíč napájíte jiným zdrojem, např. adaptérem 12V, ověřte si, že je vhodný pro napájení GSM zařízení, resp. zvládne proudové nárazy. Některé spínané zdroje, i když mají uveden odběr proudu 1A a větší, nezvládají špičky a "padají", odpojují se.
Vhodné zdroje pro GSM najdete například ZDE.


Lze GSM klíč ovládat aplikací? Kde ji najdu?

Odpověď: Myslíme si, že je zbytečné používat pro ovládání GSM klíče aplikaci, neboť každý telefon je vybaven rychlou volbou a to je ten nejjednodušší a nejrychlejší způsob ovládání. Ale ten kdo na ovládání GSM klíče pomocí aplikace trvá, nebo si to chce vyzkoušet, má možnost si stáhnout v Google Play bezplatnou aplikaci Gate Type:
https://play.google.com/store/apps/details?id=th.co.type.mobilegatecontroller
Aplikace není našim produktem, ale vyzkoušeli jsme ji a k datu testování byla funkční s GSM klíči iQGSM-R1 a R2. Popis aplikace ZDE.


Jak zjistím, jestli právě k mému pohonu lze iQGSM-R1 připojit?

Odpověď: Náš GSM klíč iQGSM-R1 byl navržen jako univerzální, připojitelný ke všem běžným pohonům. Zatím jsme se nesetkali s pohonem, na který by nešel náš GSM klíč napojit. Manuál, jak připojit GSM klíč najdete ZDE na tomto odkazu. Když si nebudete vědět rady, rádi pomůžeme, poradíme. Kontakt ZDE.


Jak je zaručena bezpečnost ovládání, když se jen prozvání?

Odpověď: iQGSM provede povel pouze v případě, že zná volající telefonní číslo. Neznámá čísla jsou ignorována.
Číslo oprávněné ovládat iQGSM-R1 se nejprve uloží do paměti zařízení. Do paměti se čísla ukládají velmi jednoduše - pouhým stlačením talčítka nebo dálkově pomocí sms příkazu. Názorně to jde vidět na našem videu: Odkaz na video ZDE.


Jaké jsou náklady na provoz? Kolik mě bude stát otevření brány, když použiji Váš GSM klíč?

Odpověď: Samotné ovládání je zdarma, protože pouze prozváníme, hovor není vyzvednut. Náklady na provoz jsou tedy pouze v podobě udržovacích poplatků za SIM kartu. Nejlepší je zvolit některý z paušálních tarifů, ale lze použít i tzv. předplacené SIM. U předplacených karet vyžadují něktěří operátoři např. 1x za rok dobít kredit, aby byla SIM karta dále v provozu. Např. u SIMky KAKTUS (mujkaktus.cz) stačí dobít 50,-Kč 1x za rok. Tuto SIM máme i v naší nabídce.


Můžu zároveň s Vašim GSM klíčem iQGSM-R1 používat i stávající dálkové ovladače? 

Odpověď: Náš GSM klíč je navržen tak, aby nenarušil ani nijak neomezoval funkce stávajících zařízení. Takže vše, co máte připojeno k Vašemu pohonu, ať už dálkové ovladače, externí tlačítka - vše zůstává plně funkční.


Budu instalovat pohon vjezdové brány a chtěl bych jej ovládat mobilem. Co pro to mám udělat?

Odpověď: Zakupte si naše zařízení iQGSM-R1 a předejte montážní firmě, která Vám bude bránu instalovat. Jednoduše připojí naši krabičku na řídící jednotku pohonu. Můžete se podívat na naše video, kde je to názorně předvedeno. Video se sice týká konkrétního pohonu, ale postup je i u dalších pohonů obdobný. Odkaz na video ZDE.


Mám elektrická garážová vrata s pohonem BFT Tiziano B GDA 250 SO1. Je možné k nim připojit váš GSM klíč?

Odpověď: Náš GSM klíč lze připojit snad ke všem existujícím pohonům :-) Ať už během instalace pohonu nebo k již naistalovaným. U výše uvedeného typu připojíte napájení iQGSM na svorkovnici pohonu, svorky číslo 10 a 11. Výstup GSM klíče potom na svorky 3 a 4 (START). Na polaritě nezáleží - jak napájení tak výstup našeho iQGSM-R1 jsou univerzální. Taková instalace je otázkou pár minut. Kdyby se přecejen objevily potíže nebo nejasnosti, volejte, jsme tu pro Vás.


Jakou SIM kartu s jakým tarifem mám do zařízení použít?

Odpověď: Lze použít libovolnou SIM kartu běžné velikosti. Tarif může být libovolný, iQGSM stačí, když přijímá volání a sms. Nejlépe je zvolit nějaký nejlevnější paušální tarif (nemusíte se starat o udržení platnosti kreditu), ale může být i klasická předplacená SIM (zde je potřeba jen hlídat občasné obnovení kreditu). V ČR je opravdu široká nabídka tarifů. Přehledně seřazeno např. na webech: www.ifon.cz,  www.usetreno.cz , www.srovnanioperatoru.cz ... Abychom Vám to usnadnili, zařadili jsme do nabídky SIM karty KAKTUS (www.mujkaktus.cz) - pro udržení této předplacenky stačí dobít 1x za rok 50,-Kč.


Mám starší Nokii a chtěl bych jednoduše ovládat bránu, abych nemusel pokaždé hledat číslo v seznamu a pak jej vytáčet. Jak to mám udělat?

Odpověď: Je to velmi snadné. Každý telefon, i ten nejstarší, má možnost zrychlené volby čísla. Stačí si například pod tlačítko "2" (písmeno B jako brána) uložit telefonní číslo brány. Pak jen stlačíte a telefon jej vytočí.


Mám iPhone a chtěl bych iQGSM-R1 ovládat přes aplikaci , jakou mi doporučíte?

Odpověď: Je to podobné jako u předchozího dotazu. V iPhone, stejně tak v každém dalším chytrém telefonu, jsou možnosti zrychlené volby. U iPhone jsou to Oblíbené kontakty. Nebo můžete stáhnout libovolnou aplikaci pro zrychlenou volbu - je jich mnoho. Pro iPhone např. Speed Dial nebo iSmart Dialer ... a desítky dalších. Podobně je tomu u dalších operačních systémů (Android, Windows).


Je při instalaci zařízení iQGSM požadována odborná montáž?

Odpověď: Naše zařízení iQGSM jsou instalačně velmi jednoduchá, stačí připojit 4 dráty k řídící jednotce pohonu. Takže to zvládně každý, kdo alespoň trochu rozumí elektrice. Záleží však na situaci a typu připojení. Možností je velmi mnoho. Pokud je třeba připojení do jiného zařízení, systému, nebo dokonce zapojení stykače a silové části 230V, zde je již kvalifikovaný odborních důrazně doporučen a to zejména z bezpečnostních důvodů. Ale díky jednoduchosti, je dílo hotovo doslova za pár minut. Například připojení na běžný pohon garážových vrat, na svorky START a napájení 24V st. je otázka pěti minut, uložení čísla pak zabere pár vteřin ... Nepřipojujete počítač, neinstalujete software, žádná konfigurace. Názorně to jde vidět na našem videu: Odkaz na video ZDE.


 

 Pokud máte libovolný dotaz, použijte prosím níže uvedený formulář. Odpovíme Vám v nejkratším možném čase.

 


Kontaktní formulář pro rychlý dotaz:
Katalog FLACARP

Katalog FLACARP 2021
Chcete mít přehled o celém našem sortimentu pro rybáře?
Aktuální katalog FLACARP ke stažení ZDE ...

Prodejna

TFE elektronika s.r.o.
náměstí Svobody 1509
696 81 Bzenec

obchod@tfe.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím